Nejlepší rodinné filmy pro letní večery pod pergolou | ROLUX

Nejlepší rodinné filmy pro letní večery pod pergolou

Publikováno 19. 5. 2024
image:Image blog/pergola.png

Užijte si letní večery s celou rodinou promítáním filmů pod pergolou! V tomto článku vám představíme vše, co k tomu potřebujete, od techniky až po tipy na filmy a občerstvení.

Proč promítat filmy pod pergolou? 

Protože mít vlastní kino pod širým nebem je zkrátka nezapomenutelný zážitek! Pergola vám umožní promítat oblíbené filmy pod hvězdnou oblohou na čerstvém vzduchu. Dopřejete si tak jedinečnou atmosféru v pohodlí domova. 

V případě nepříznivého počasí vám pergola poskytne stín a ochranu před deštěm, takže si můžete film vychutnat i za horších podmínek. Navíc lze uspořádat filmový večer s grilováním nebo piknikem, což jistě ocení celá rodina i vaši přátelé. 

A jaké filmy si pustit? Připravili jsme pro vás seznam těch nejlepších rodinných, které zaručeně potěší všechny generace. Najdete zde dobrodružné snímky, komedie, animované filmy i klasiku. Stačí si vybrat podle vkusu a užít si zábavu.

Tak už neváhejte a pusťte se do čtení, ať vám žádný z našich tipů neuteče! 

Jak vybrat správný film pro rodinný večer pod pergolou

Sešlo se vás na promítání filmů více? Tak to bude trochu oříšek vybrat takový, kterým se zavděčíte celé rodině. 

Nejdůležitější je přizpůsobit výběr přítomné věkové skupině. Zaměřte se na délku filmu, zohledněte zájmy přítomných, a pokud se s vámi budou dívat i děti, raději se vyhněte hororovým snímkům, ať druhou polovinu večera netrávíte v dětském pokoji vyháněním strašáků ze skříně. 

Babička s dědou asi více ocení filmy pro pamětníky, to by ale nemuselo bavit zbytek rodiny. Manželka si jistě ráda odpočine se sklenkou vína v ruce při zábavné romantické komedii, a chlapi zase rádi zhlédnou pořádný akční biják s dechberoucími efekty.

Jak vybrat vhodný film pro početnou rodinu? 

Za nás doporučujeme sáhnout po rodinné komedii. A pokud se přeci jenom nedohodnete, hlasujte. Většina rozhodne. 

A taková malá rada na závěr. Na výběr dejte vždy jen ze dvou filmů. Jinak by se hlasování mohlo také protáhnout až do půlnoci. 

Top rodinných filmů k promítání pod pergolou

Klasické rodinné filmy

Klasické rodinné filmy představují širokou kategorii filmů, které oslovují diváky všech věkových kategorií. Vyznačují se humorem, nenásilným obsahem, napětím a dojemnými příběhy, které dokážou zaujmout jak malé, tak dospělé

Příklady rodinných filmů

Mezi oblíbené filmy, které můžeme zařadit do této kategorie, patří: 

 • Mary Poppins
 • E.T. Mimozemšťan
 • Willy Wonka & čokoládovna (1971) - původní název „Charlie a továrna na čokoládu"
 • Annie (1982)
 • Tootsie (1982)
 • Velký (1988)
 • „Honey, I Shrunk the Kids"
 • Můj otec hrdina (1994) - francouzský originál natočený v roce 1991
 • Hook (1991)
 • Kráska a zvíře (1991)
 • Aladin (1992)
 • Jurský park (1993)
 • Lví král (1994)
 • Jumanji (1995)
 • Casper (1995)
 • The NeverEnding Story
 • Mary Poppins

  V Londýně roku 1910 se potýká rodina Banksových s nedostatkem času na své děti. Zanedbaní Jane a Michael si proto přejí chůvu a tajně sepíší seznam svých požadavků. Kouzelný vítr ho zanese k Mary Poppinsové, chůvě s kouzelnými schopnostmi.

  S Mary se Jane a Michael vydají na úžasná dobrodružství v kouzelných světech plných mluvících zvířat, tančících lampionů a fantastických bytostí. Naučí se důležité životní lekce a s rodinou prožijí nezapomenutelné chvíle.

  Mary Poppins je plná chytlavých písní, zábavných tanců a dojemných příběhů, která okouzlí celou rodinu.

  E.T. Mimozemšťan

  E.T. Mimozemšťan je sci-fi film z roku 1982, který vypráví příběh desetiletého chlapce jménem Elliott a jeho nečekaného přátelství s mimozemšťanem jménem E.T. Film je plný humoru, dojemných momentů a napínavých dobrodružství.

  Snímek je vhodný pro celou rodinu. Děti si užijí dobrodružné scény a humorné momenty, zatímco dospělí ocení dojemný příběh o přátelství, odvaze a překonávání překážek. 

  Film je nadčasová klasika, která si získala srdce diváků po celém světě, a i dnes dokáže oslovit a zaujmout i ty nejnáročnější filmové fanoušky.

  Willy Wonka & čokoládovna (1971) - původní název "Charlie a továrna na čokoládu"

  Film Karlík a továrna na čokoládu z roku 1971 vypráví příběh chudého chlapce Karlíka Bucketa, který má jedinečnou šanci navštívit tajemnou továrnu na čokoládu excentrického Willyho Wonky. 

  Společně s dědečkem a čtyřmi rozmazlenými dětmi se vydává na úžasnou prohlídku plnou sladkých pokladů, fantastických vynálezů a nečekaných překvapení. 

  Během dobrodružství se Karlík učí důležitým lekcím o poctivosti, skromnosti a vděčnosti.

  Tento film patří mezi klasiku dětské kinematografie a je vhodný pro celou rodinu. Nabízí zábavu, napětí, dojemné momenty a nadčasové poselství, které si užijí i dospělí.

  Annie (1982)

  Film Annie je srdcervoucí muzikálový příběh o malé osiřelé holčičce Annie, která touží po lepším životě. Žije v sirotčinci pod krutou nadvládou zlé sestry Hannigan. Nevzdává se však naděje a sní o tom, že jednou najde milující rodiče.

  Jednoho dne se Annie setkává s bohatým obchodníkem a filantropem Oliverem Warbucksem, který hledá ztracenou dceru. Annie se mu líbí a on se rozhodne, že ji adoptuje. Annie se tak ocitá v luxusním světě Warbucksova paláce a prožívá okázalé dobrodružství.

  Sestře Hannigan se ale nelíbí, že Annie našla štěstí, a snaží se ji unést a vrátit zpět do sirotčince. Jak tento příběh asi dopadne? 

  Annie je klasický rodinný film plný chytlavých písniček, tance a dojemných chvil. Je to příběh o naději, lásce a síle lidského ducha.

  Film je vhodný pro celou rodinu a zaručeně potěší všechny milovníky muzikálů a pohádek.

  Tootsie (1982)

  Tootsie je americká komedie z roku 1982, která sleduje příběh neúspěšného herce Michaela Dorseyho (Dustin Hoffman). Michael se uchází o roli v televizním seriálu, ale je mu zamítnuta kvůli jeho nepříjemné povaze. V zoufalství se převleče za ženu a pod jménem Dorothy Michaels se mu podaří roli získat.

  Film sleduje Michaelovu cestu k hereckému úspěchu v ženském převleku. Michael se musí vypořádat s nečekanými komplikacemi a zároveň se mu podaří lépe porozumět ženskému světu.

  Tootsie je zábavná komedie s vynikajícími hereckými výkony. Dustin Hoffman si vysloužil Oscara za svůj ikonický výkon v roli Dorothy. Film se také dotýká důležitých témat jako je genderová identita, sexismus a profesní stereotypy. 

  Velký (1988)

  Velký z roku 1988 je americká komedie s fantasy prvky. Hlavním hrdinou je Josh Baskin, 12letý chlapec, který si na pouti přál, aby byl velký. Jeho přání se splní a on se ráno probudí jako dospělý muž.

  Film sleduje Joshovy snahy vyrovnat se s novou realitou dospělého života. Musí se naučit starat o sebe, najít si práci a vyrovnat se s nejrůznějšími problémy, se kterými se dospělí potýkají. Zároveň se zamiluje do dívky jménem Susan a prožívá své první milostné zklamání.

  Velký je zábavný a dojemný film, který osloví diváky všech věkových kategorií. Je to příběh o dospívání, o hledání identity a o tom, co to znamená být dospělým. Film je vhodný pro celou rodinu a zaručeně vám zvedne náladu.

  „Honey, I Shrunk the Kids"

  „Honey, I Shrunk the Kids" je sci-fi komedie, která sleduje osudy neúspěšného vynálezce Wayne Szalinskiho, který omylem zmenší své děti a sousedovic potomky na velikost hmyzu. 

  Ztraceni v nebezpečné divočině zahrady se musí malí hrdinové poprat s gigantickým hmyzem, deštěm a všudypřítomnými hrozbami, které na ně v jejich miniaturní podobě číhají na každém kroku.

  Film je plný dobrodružství, humoru a dojemných scén, které si užijí diváci všech věkových kategorií. Děti se ztotožní s malými hrdiny a dospělí se pobaví vtipnými situacemi a nadsázkou.

  Honey, I Shrunk the Kids je ideální volbou pro celou rodinu, která hledá zábavný a napínavý film s dobrým koncem.

  Můj otec hrdina (1994) - francouzský originál natočený v roce 1991

  Příběh sympatického muže středního věku a jeho dcery, která se snaží zapůsobit na svého prázdninového nápadníka vymyšleným, dramatickým životopisem, je plný komických situací a nedorozumění. 

  Napětí mezi realitou a lží vytváří prostor pro humorné i dojemné momenty, když otec, aby dceři pomohl, neochotně přistoupí na její hru a musí hrát roli jejího milence. 

  Film je vhodný pro rodinné publikum a mladší diváky, kteří se mohou ztotožnit s problémy dospívání a prvními láskami, stejně jako pro dospělé, kteří ocení jemný humor a rodinné hodnoty.

  Hook (1991)

  Film „Hook" je dobrodružným příběhem od Stevena Spielberga, ve kterém Robin Williams ztvárňuje dospělého Petra Pana a Dustin Hoffman kapitána Hooka. 

  Příběh sleduje Petra Banninga, stárnoucího právníka, který je přiveden zpět do Země Nezemě, aby zachránil své děti před zlým kapitánem Hookem. Cestou znovu objevuje sílu představivosti, přátelství a kouzel. 

  Ve filmu také vystupují Julia Robertsová jako víla Zvonilka, Bob Hoskins jako pirát Smee a Maggie Smithová coby babička Wendy. 

  „Hook" je novou verzí klasického příběhu určeného dětem všech věkových kategorií a byl v roce 1991 nominován na pět Oscarů, včetně nejlepších vizuálních efektů.

  Kráska a zvíře (1991)

  Kráska a zvíře je jeden z nejuznávanějších a nejvíce ceněných animovaných filmů všech dob, který vás zaručeně zabaví. 

  Sledujte dobrodružství chytrého děvčete Belle, které se ocitne v honosném sídle prince proměněného v nestvůru. Za pomoci kouzelného zámeckého osazenstva se Belle naučí jednu podstatnou věc – že krása vychází zevnitř. 

  Vstupte do magického světa, zaposlouchejte se do nádherné hudby a sledujte klasický příběh, který vás okouzlí jako nikdy předtím. 

  Pohádka Kráska a zvíře získala dva Oscary – za nejlepší hudbu a píseň – a jako první kreslený snímek v historii byla nominovaná na Oscara v kategorii Nejlepší film. 

  Film patří do žánru animované muzikální pohádky a je vhodný pro diváky všech věkových kategorií, zejména rodiny s dětmi.

  Aladin (1992)

  Film "Aladin" je animovaný dobrodružný muzikál, který je vhodný pro celou rodinu, zejména děti a milovníky pohádek. 

  Děj se odehrává ve fiktivním kouzelném městě, kde mladý Aladin žije se svou opičkou Abu. Jeho život se změní, když se vydá na dobrodružství za záchranou princezny Jasmíny, kterou unesl zlý kouzelník Jafar. 

  Aladin na své cestě používá kouzelnou lampu, ze které vyvolá džina, jenž mu pomáhá splnit jeho přání stát se princem. Film je plný napětí, humoru a nádherné hudby oceněné Oscarem. 

  Aladin nakonec musí použít veškerou svou chytrost, aby nad Jafarem zvítězil a získal srdce princezny.

  Jurský park (1993)

  Tento sci-fi thriller vypráví příběh paleontologů, doktora Granta a doktorky Ellie, kteří jsou pozváni milionářem Johnem Hammondem na jeho ostrov s dinosauří rezidencí. 

  Hammond potřebuje jejich odborný posudek, aby jeho park mohl být otevřen pro veřejnost. Grant a Ellie se připojují k výpravě, která zahrnuje Hammonda, jeho vnoučata a několik dalších osob. Během prohlídky objeví, že Hammondovi vědci klonovali dinosaury pomocí DNA získané z komárů zatvrdnutých v pryskyřici. 

  Park se ukáže být nebezpečnější, než si kdy dokázali představit, když se systémy zhroutí a dinosauři začnou ohrožovat životy návštěvníků. 

  Film je vhodný pro diváky, kteří mají rádi napětí, akci a vědecko-fantastické prvky, zejména fanoušky dobrodružných filmů.

  Lví král (1994)

  Film se odehrává v africké savaně, kde král Mufasa vládne zvířecí říši. Po narození jeho syna Simby celé království slaví, kromě králova bratra Scara, který touží po moci. 

  Scar plánuje odstranit Mufasu i Simbu, aby se sám stal králem. Při pokusu zabít Simbu dojde k tragédii, kdy Mufasa umírá a Scar obviní Simbu, který uprchne. 

  Simba najde nové přátele a vyroste. Království mezitím upadá pod Scarovou vládou. Simba je nakonec přesvědčen, aby se vrátil a obnovil pořádek. 

  Tento animovaný film je dobrodružný a rodinný, vhodný pro děti i dospělé.

  Jumanji (1995)

  Film Jumanji z roku 1995 vypráví napínavý a dobrodružný příběh o magické deskové hře, která otevírá bránu do džungle plné nebezpečí. 

  Dvanáctiletý Alan Parrish se v roce 1969 stane prvním vězněm hry, když se v ní nechtěně ocitne. O 26 let později hru objeví sourozenci Judy a Peter, kteří se společně s dospělým Alanem a Sárou snaží hru dokončit a Alana osvobodit.

  Jedná se o film vhodný pro celou rodinu, která si užije napětí, humor a dobrodružnou atmosféru.

  Casper (1995)

  Casper je kouzelná rodinná komedie plná humoru, dobrodružství a dojemných momentů. Film je vhodný pro děti od 6 let.

  A o čem vlastně je? 

  Carrigan je naštvaná, když zjistí, že po otci zdědila jen starý dům. Objeví však tajemství o skrytém pokladu v budově, a tak se rozhodně ho najít. 

  Dům však obývá přátelský duch Casper, který touží po kamarádovi. Casper se spřátelí s Kate, dcerou psychiatra Jamese Harveyho. Během dobrodružství objeví tajemství o Casperově minulosti a přístroji na oživení mrtvých. Na halloweenském večírku se pak všem splní jejich přání.

  The NeverEnding Story

  Desetiletý Bastian se před svými zlými spolužáky ukryje v obchodě, ve kterém objeví starobylou knihu.

  Navzdory varování majitele obchodu začne číst její obsah, který se točí kolem příběhu o zázračné říši Fantasie, kterou ničí všepožírající Nicota. 

  Vládkyně Fantasie povolala statečného Atreje na její záchranu. Bastian však v průběhu filmu zjistí, že i on se stal součástí příběhu. 

  S pomocí pohádkových tvorů musí najít odvahu a sílu Fantasii zachránit. Fantastické dobrodružství může začít!

  Moderní rodinné hity

  Moderní rodinné hity jsou filmy, které se těší oblibě v rodinných kruzích a jsou určeny pro diváky všech věkových kategorií. 

  Tyto filmy kombinují prvky komedie, dobrodružství, a často i fantasy, aby oslovily jak děti, tak dospělé. 

  Jsou známé svou kvalitní produkcí, poutavými příběhy a silným morálním poselstvím, které podporuje hodnoty jako je odvaha, přátelství a rodinná sounáležitost.

  Zootropolis: Město zvířat

  Hlavní hrdinkou tohoto animovaného filmu je Judy Hopkavá, malá, ale odhodlaná králíčice, která se právě stala prvním králíkem v policejním sboru. 

  Judy je plná ideálů a touží dokázat, že i malý králík může dosáhnout velkých věcí. Nese si s sebou však i předsudky a stereotypy, které se v Zootropolisu hluboce zakořenily. To ji ale neodradí od toho, aby se vrhla do náročného případu, který by mohl odhalit temná tajemství ukrytá pod blyštivou fasádou města. 

  Na své cestě k pravdě se Judy spojí s Nickem Wildem, prohnaným lišákem s pochybnou reputací. Společně budou muset překonat vzájemnou nedůvěru i překážky, které jim do cesty klade rozdělená společnost Zootropolisu.

  Pohádka je vhodná pro všechny věkové kategorie.

  Coco

  Coco je animovaný muzikálový film, který osloví celou rodinu a zaručeně vás chytne za srdce. Je to příběh o snech, rodině a důležitosti tradice. Film je vhodný pro děti od 6 let.

  Hlavní postavou je Miguel, mladý chlapec s vášní pro hudbu, který se ocitá v rozporu se svou rodinou, která hudbu zakazuje. V touze dokázat svůj talent se Miguel vydává na neuvěřitelnou cestu do Říše mrtvých, kde potká okouzlujícího šejdíře Hectora. 

  Společně se vydávají na strhující dobrodružství, aby odhalili pravdu o Miguelově rodině a odkryli tajemství jeho hudebního talentu.

  Já, padouch

  Na klidném předměstí se skrývá tajný úkryt Grua, ne příliš hodného superpadoucha, který se chystá na velký zločin: ukrást Měsíc! Jeho plán mu ale komplikuje konkurent Vektor a nečekaná pomoc v podobě tří osiřelých děvčátek.

  Já, padouch je animovaná komedie plná humoru a akce. Sleduje Gruův boj o světovládu i jeho cestu k nalezení dobra ve svém nitru. Film si užijí nejen děti, ale i dospělí, kteří se pobaví vtipnými hláškami a roztomilými mimoni. 

  Velká šestka

  Velká šestka je animovaný film z roku 2014, který kombinuje napínavé dobrodružství s humorem a dojemnými momenty. 

  Hlavním hrdinou je Hiro Hamada, geniální chlapec s talentem pro stavbu robotů, který se po tragické události spojí se svými přáteli a robotem Baymaxem, aby společně vyřešili záhadu a zachránili město San Fransokyo.

  Během svého dobrodružství se Hiro a jeho parta utkají s nebezpečným protivníkem a naučí se důležitým lekcím o přátelství, spolupráci a odvaze. Film je akční a hýří vtipem. Je ideální pro celou rodinu.

  Moana

  V oceánském světě, kde hrozí zkáza, se odvážná dospívající dívka jménem Moana vydává na nebezpečnou cestu, aby zachránila svůj lid. Na své plavbě potkává kdysi mocného poloboha Mauiho, který se stane jejím průvodcem a pomůže jí stát se zkušenou mořeplavkyní.

  Společně se plaví přes nekonečný oceán a čelí nebezpečným dobrodružstvím. Vaiana se utká s obřími mořskými monstry, prozkoumá neznámé ostrovy a objeví tajemství moře. 

  Na konci cesty splní úkol svých předků a najde to, co vždycky hledala: sama sebe.

  Tento animovaný dobrodružný film plný humoru, hudby a napínavých momentů je skvělou volbou pro rodinný večer. Užijete si krásnou animaci, chytlavé písničky a příběh o odvaze a přátelství.

  H3: Animované filmy pro celou rodinu

  Animované filmy pro celou rodinu jsou kategorií filmů, které jsou určeny pro široké publikum, od dětí až po dospělé. Tyto filmy se vyznačují poutavým příběhem, humorem, milými postavami a animací, která je zábavná i pro starší generaci. Často obsahují i ​​důležitá poselství o přátelství, rodině, odvaze a překonávání překážek.

  Toy Story (1995)

  Malý Andy slaví narozeniny a dostává úžasný dárek - figurku ve skafandru Buzze Rakeťáka. Andy už má spoustu hraček, ale nejraději má kovboje Woodyho. Netuší ale, že v noci, když Andy spí, hračky ožívají a žijí svůj vlastní život. 

  Buzz si ihned získá sympatie všech hraček, až na Woodyho, který na něj žárlí. Soupeření vyostří, když Buzz spadne z okna a Woody je obviněn z jeho zmizení. 

  Následuje napínavá cesta, na které se Buzz a Woody stanou zajatci zlého kluka Sida, souseda Andyho, který je proslulý mučením hraček. Společně musí utéct ze Sidova domu a dostat se zpátky k Andymu. Podaří se jim to? 

  To se dozvíte v tomto dobrodružnémpříběhu o přátelství, rivalitě a odvaze, který si užijí děti i dospělí.

  Shrek (2001)

  Shrek, zelený obr s dobrým srdcem, žije spokojeně ve své bažině, dokud ho nevyruší dav pohádkových postav, které Lord Farquaad vyhnal ze svého království. 

  Shrek se s oslíkem vydává na cestu, aby zachránil krásnou princeznu Fionu z věže a získal zpět svou bažinu. Během dobrodružství se Shrek a Fiona zamilují a společně bojují proti lordu Farquaadovi a jeho zlým plánům.

  Pokud máte rádi pohádky s humorem a napětím, Shrek je pro vás to pravé.

  Ledové království (2013)

  Nebojácná a optimistická Anna se vydává na dobrodružnou výpravu, aby zachránila své království Arendelle před věčnou zimou, kterou uvrhla její sestra Elsa svými ledovými kouzly. 

  Na své cestě se Anna setkává s horalem Kristoffem a jeho věrným sobem Svenem, za jejichž přítomnosti zdolá drsné podmínky, setká se s mýtickými trolly a pozná legračního sněhuláka Olafa. 

  Společně se Anna a Kristoff snaží dosáhnout Elsu dříve, než bude Arendelle navždy uvězněná v ledu.

  Ledové království je dojemný příběh o lásce, přátelství a odvaze, který si užijí děti i dospělí. Film plný chytlavých písní a krásných animací se stal celosvětovým fenoménem a zaručeně potěší celou rodinu.

  Příprava ideálního prostředí pro sledování filmů pod pergolou

  S trochou úsilí a plánování si můžete vytvořit dokonalé prostředí pro sledování filmů, které vám a vašim přátelům přinese nezapomenutelné zážitky.

  Technické vybavení pro venkovní kino

  Až budete vybírat techniku pro přehrání filmu, rozhodně se zaměřte na správný výběr projektoru

  Projektor

  Pro venkovní kino je ideální projektor s vysokým jasem a nízkým kontrastem. To zajistí, že obraz bude i za slunečného počasí jasný a viditelný.

  Obecně se doporučuje rozlišení Full HD (1920 x 1080) nebo 4K (3840 x 2160) pro co nejlepší kvalitu obrazu.

  Zkontrolujte také, zda má projektor dostatek vstupů pro připojení k vašim zařízením (např. notebook, Blu-ray přehrávač).

  V další fázi se zaměřte na výběrplátna

  Plátno

  Ven se hodí projekční plátno, které je odolné proti povětrnostním vlivům a má široký pozorovací úhel. Velikost by měla záviset na vzdálenosti od projektoru a požadované velikosti obrazu.

  Vhodné je ho umístit na rovný povrch a v takové výšce, která bude pohodlná pro sledování. 

  Obraz bychom měli, a co zvuk? 

  Zvukový systém

  Pro promítání venku je ideální zvukový systém s prostorovým zvukem, který vám přinese pohlcující filmový zážitek.

  Výkon tohoto systému by měl záviset na velikosti prostoru a počtu lidí.

  Nezapomeňte reproduktory také správně umístit po stranách plátna a nasměrovat k publiku.

  Dekorace a pohodlí

  Ať je to jak chce, ani nejmodernější technika nevylepší váš zážitek z filmu, pokud se vám nebude pohodlně sedět. Proto se zaměřte na vytvoření pohodlného posezení s dostatkem polštářů a dek, abyste se i v chladnějších večerech cítili příjemně.

  Doporučujeme použít tlumené osvětlení pro útulnou atmosféru nerušené sledování. A celému večeru můžete dodat atmosféru pomocí dekorací, jako jsou lucerny, girlandy nebo svíčky.

  S trochou plánování a úsilí si pod pergolou vytvoříte ideální prostředí pro sledování filmů, které vám přinese nezapomenutelné zážitky.

  Občerstvení a aktivity před filmem

  Proměňte čekání na film v zábavnou předehru s lahodným občerstvením. Máme pro vás ideální tipy na občerstvení pro filmový večer! 

  • Chlazené nápoje

  V horku oceníte vychlazené nápoje. Víno, pivo, limonády i ledový čaj uchovejte v chladu v nádobě s ledem, v přenosné chladničce, nebo v polystyrenovém boxu.

  • Slané pochutiny

  Klasika, jako je popcorn, arašídové křupky, ořechy a chipsy rozhodně nemůžou chybět. Pokud si ale chcete dát záležet, připravte nachos s různými dipy (rajčatový, sýrový, guacamole), které zabaví i náročnější gurmány.

  • Zdravé pochutiny

  Pro zastánce zdravé stravy zde máme taky několik tipů. Například na zeleninové „hranolky” z mrkve, celeru, okurek a papriky s dipem z jogurtu a bylinek.

  • Tematické občerstvení

  Inspirujte se filmem! Pro pirátský večer připravte slané preclíky a sušenky ve tvaru mincí, pro westernovky zase kukuřičné chipsy a guacamole.

  • Sladké mlsání

  Někdo rád slané mlsaní a jiní zase sladké. Takové pralinky, gumové bonbóny, ořechy v čokoládě, sušenky a sladké pečivo jistě nikoho neurazí.

  • Zmrzlina

  V malých kelímcích pro snadné mlsání vás a vaše hosty jistě potěší zmrzlina nejrůznějších chutí. Udělejte si mixy, přidejte ovoce, sirup a nezapomeňte na šlehačku! 

  • Ovoce

  Na nakrájených jablkách, hruškách, hroznovém vínu, banánech nebo mandarinkách si pochutnají hlavně nejmladší.  

  • Tip na závěr

  Připravte dostatek jídla a pití. Nikdo nechce během filmu vstávat a hledat něco k snědku. Zohledněte také chutě všech hostů a nabídněte slané i sladké, zdravé i méně zdravé varianty.

  Pokud uspořádáte malý buffet, bude si každý moct vzít to, co má rád, a vy se nemusíte starat o obsluhu.

  A pokud chcete zajistit, že se budou bavit i malé děti, můžete spojit sledování filmu se zábavnými aktivitami, jako je: 

  • Malování na obličej

  Proměňte děti v hrdiny z filmu pomocí barev na obličej. Nebojte se popustit uzdu fantazii a vytvořit originální masky.

  • Tématické hry

  Uspořádejte hry inspirované filmem. Pro detektivní film to může být honba za pokladem s ukrytými stopami. Pro dobrodružný film třeba opičí dráha s překážkami.

  • Soutěže

  Nebo si z filmu vytáhněte ty nejdůležitější informace a na konci vyhlašte soutěž s několika otázky z dějství, nebo ohledně filmové melodie. Také můžete kreslit postavy či předvádět scény z filmu. 

  Závěr

  Pokud hledáte způsob, jak strávit čas s rodinou a přáteli v pohodlí domova a zažít něco neobyčejného, je promítání filmů pod pergolou ideální volba! 

  Nabízí jedinečnou atmosféru a umožňuje uspořádat společenskou událost s grilováním, piknikem, ale i soutěžemi a hrami pro všechny věkové kategorie.

  Díky široké nabídce filmů si každý najde to své a zažijete tak zábavu pro celou rodinu. Navíc je to levnější varianta, než návštěva kina, obzvlášť pokud si budete chtít dopřát i menší občerstvení.

  Promítání filmů pod pergolou je skvělý způsob, jak budovat vzpomínky a posilovat rodinné pouto. Pravidelné filmové večery pod širým nebem vám pomohou utužit vztahy mezi členy rodiny a vytvořit si tak tradici, na kterou budete s láskou vzpomínat.

  A nezapomeňte do výběru filmů zapojit i děti, ať se i ony cítí součástí dění. Společně si tak užijete zábavu a zároveň si uchováte cenné chvíle, které vám zůstanou v paměti po celý život.

  Tipy pro nezapomenutelný filmový večer pod pergolou:

  • Vyberte film, který se bude líbit všem.
  • Připravte projektor, plátno, reproduktory a další potřebné vybavení.
  • Vytvořte pohodlné posezení s polštáři a dekami.
  • Připravte občerstvení a pití.
  • Zajistěte atmosféru pomocí tlumeného osvětlení a dekorací.
  • Zapojte do výběru filmu i děti.
  • Užijte si promítání filmu a bavte se s rodinou a přáteli!

  S trochou přípravy a kreativity si z promítání filmů pod pergolou vytvoříte jedinečný a nezapomenutelný zážitek pro celou rodinu!

  Pokud svou pergolu ještě nemáte, neváhejte se na nás obrátit. Jsme zkušený tým, který vám pomůže s výběrem ideální pergoly pro vaše potřeby a prostor. Nabízíme širokou škálu materiálů, designů a doplňků, takže si u nás vyberete pergolu snů. Podívejte se na naše reference.

Kategorie

hliníkové pergoly

Nahoru
Web Rolux žaluzie s.r.o. využívá pro svůj provoz pouze technické cookies. Rozumím