Jak vybrat a postavit pergolu, která splní vaše očekávání? | ROLUX

Jak vybrat a postavit pergolu, která splní vaše očekávání?

Publikováno 15. 5. 2023
image:Image blog/jak_vybrat_pergolu.jpg

Tipy pro výběr pergoly

Ještě před tím, než se po nějaké pergole začnete dívat, dobře si promyslete, jakou funkci by měla pergola plnit. Bude sloužit jako prostor pro relaxaci a odpočinek nebo jako prostor pro stolování a zábavu?

Zvažte také velikost a tvar pergoly vzhledem k rozloze vaší zahrady a potřebám rodiny. Pergola by měla být dostatečně velká, aby se vešly veškeré potřebné prvky jako je nábytek nebo například gril, a zároveň nepříliš velká, aby vám nezabrala většinu místa na zahradě. Vzhled pergoly by měl být vkusně sladěn s okolním prostředím jako je dům a zahrada.

Podle umístění pergoly na zahradě také zvažte, zda chcete pergolu s pevnou střechou nebo naklápěcími lamelami, které vám umožní regulovat množství slunce a stínu.

Nakonec si promyslete, kolik financí chcete do pergoly investovat. Pergolu je možné koupit v různých cenových kategoriích. Cena závisí na velikosti, materiálu a složitosti konstrukce.

Je opravdu důležité zvážit všechny tyto faktory, abyste našli pergolu, která vám bude vyhovovat a sloužit několik let.

Jak probíhá stavba pergoly u firmy ROLUX?

V případě, že se rozhodnete pro kvalitní pergolu od firmy ROLUX, celý proces realizace zahrnuje několik kroků:

  •  Prvním krokem je zjištění předběžné ceny, tj. zadání poptávky buď přes konfigurátor nebo zasláním poptávky na email společnosti ROLUX a to na pergoly@rolux.cz.

  • Konzultace a plánování: Při odsouhlasení předběžné cenové nabídky se setkáte s odborníkem z firmy ROLUX, který se specializuje na stavbu pergol, aby s vámi prodiskutoval požadavky a navrhnul vhodnou konstrukci pro váš prostor. Během této konzultace můžete také projednat další detaily, jako je systém, barevná úprava, popřípadě atypický vzhled nebo umístění pergoly.

  • Průzkum pozemku: Po schválení návrhu provedeme průzkum vašeho pozemku, abychom se ujistili, že jsou splněny všechny požadavky pro instalaci pergoly. Zaměříme prostor a poradíme s přípravou pro umístění betonových patek, betonové plochy a základů.

  • Návrh a schválení projektu: Po konzultaci a plánování vám připravíme návrh pergoly v souladu s vašimi požadavky. Po schválení návrhu a ceny je možné sepsat smlouvu o dílo nebo jen písemně potvrdit objednávku.

  • Výroba: Poté, co jsou provedeny všechny přípravy a po úhradě zálohové faktury začneme s výrobou pergoly.

  • Montáž: Po dokončení instalace pergoly můžete zkontrolovat, zda je vše v pořádku a že je pergola postavena dle vašich požadavků. Následně vám poskytneme záruku na provedenou práci i materiály použité při stavbě pergoly.

Celý proces stavby kvalitní hliníkové pergoly obvykle trvá několik týdnů až několik měsíců, v závislosti na složitosti projektu. Před zahájením vám představíme plánovaný časový harmonogram a očekávané náklady na práci.

Doufáme, že vám tyto tipy a informace pomohou s výběrem a realizací vysněné pergoly.

Chcete si pořídit hliníkovou pergolu od firmy Rolux? Kontaktujte naše odborníky. Rádi vám pomůžeme navrhnout ideální řešení pro vaši zahradu.


Kategorie

hliníkové pergoly

image:Image blog/zastreseni_zahrady.jpgimage:Image blog/vyber_pergoly.jpgimage:Image blog/vyber_pergoly_na_zahradu.jpg
Nahoru
Web Rolux žaluzie s.r.o. využívá pro svůj provoz pouze technické cookies. Rozumím