Na co se zaměřit při výběru posuvné brány s motorem? | ROLUX

Na co se zaměřit při výběru posuvné brány s motorem?

Publikováno 12. 1. 2023
image:Image blog/1121_2_2.jpg

Jaký je rozdíl mezi pojezdovou bránou a samonosnou bránou?

Pojezdové brány

Pojezdové brány fungují na principu vodící kolejnice a podpůrných koleček. Je tedy nutná pravidelná údržba kolejnice a to především v zimním období. Neměli byste zapomínat ani na kontrolu vodící rolničky, kterou doporučujeme 1x za půl roku.

Elektromechanický pohon zajišťuje pohyb brány přes ozubený hřeben. Pohyb brány je omezen elektromechanickými dorazy. Tyto dorazy se mohou mechanicky ohnout a brána bude při zavírání narážet na tzv. kapsu. V tomto případě je nutné zajistit vrácení do původní polohy, aby se brána zastavila na určeném místě.

Samonosné brány

Toto řešení je založeno na tom, že celý rám brány se pohybuje pomocí vozíků, které jsou pevně ukotveny v betonovém základu. Kolečka se pak rolují v profilu, který je umístěn na spodní straně brány. Tyto brány nemají spodní kolejnici a jsou zhruba o ⅓ větší než posuvné brány. Brána se pohybuje nad úrovní terénu.

I zde pohon pohybuje bránou přes ozubený hřeben. Při mechanickém ohnutí dorazů je opět nutné vše vrátit do původní polohy. Kontrola vodící rolničky je zde stejná jako u posuvných bran, tedy 1x za půl roku.

Nezapomeňte si dobře rozvrhnout, kde bude brána stát

Při stavbě domu je důležité si včas rozvrhnout, kde bránu či vjezd do garáže plánujete postavit. Je totiž nutné zajistit dostatek místa pro otevření brány. Nemáte dostatek místa? Nevadí, výhodou pojezdových bran je, že nezaberou mnoho místa ve vjezdu při otevření.

Před instalací brány je nutná stavební připravenost - tedy zajištění elektroinstalace a základu pro bránu. Jste již ve fázi, kdy vybíráte konkrétní bránu pro svůj objekt? Při výběru typu a designu se soustředně především na to, aby brána zapadla do celkového rázu okolních staveb a prostředí.

Proč koupit bránu právě od firmy ROLUX?

V Roluxu se můžeme pochlubit dlouholetou tradicí vlastní výroby a montáže. Nabízíme brány vyráběné kompletně z eloxovaného hliníku, tzn. že nerezaví a není potřeba je brousit ani natírat.

Všechny naše brány jsou montované, tudíž nejsou vidět žádné spoje a spojovací materiál. Velkou výhodou je, že celou bránu lze v případě nehody či jakéhokoliv poškození jednoduše rozebrat a dané díly či profily vyměnit. Bavíme se tedy o nízkonákladové opravě.

Naše brány jsou hliníkové a to proto, že hliník je lehčí než ocel a železo, čili veškeré nosné a pohonné prvky nejsou příliš zatížené.

Samozřejmostí je také naše kvalitní technická podpora. Navrhneme vám řešení na míru, pomůžeme s výběrem vhodného systému i sestrojením atypických bran dle možností a požadavků. Vybrat si můžete hned z několika typů, provedení i barev bran. Nabízíme jak základní barvy, tak také imitace dřeva.

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete poradit s výběrem brány? Neváhejte nám napsat na email ploty@rolux.cz. Naši odborníci vám rádi poradí.


Kategorie

hliníkové brány

image:Image blog/1121_2_3.jpgimage:Image blog/1123_2_4.jpg
Nahoru
Web Rolux žaluzie s.r.o. využívá pro svůj provoz pouze technické cookies. Rozumím