Jak správně vyměřit plot? | ROLUX

Jak správně vyměřit plot?

Publikováno 26. 7. 2023
image:Image blog/1116_2_4.jpg

1. Určení pozice sloupků

Prvním krokem je pečlivě zvážit, kam přesně chcete umístit zděné sloupky. Projděte hranici pozemku a zvažte, kde bude nejvhodnější umístění sloupků. Dbejte na pravidelné rozestupy a dodržujte místní stavební předpisy, abyste zajistili stabilitu plotu.

2. Měření vzdáleností

Po určení pozice sloupků začněte měřit vzdálenosti mezi nimi. Použijte měřicí pásku nebo laserový měřič a zaznamenejte vzdálenost mezi jednotlivými sloupky.

3. Výpočet počtu sloupků

Na základě měření vzdáleností spočítejte počet sloupků, které budete potřebovat. Pokud jsou vzdálenosti mezi sloupky pravidelné, jednoduše podělte celkovou délku plotu délkou jednoho segmentu (vzdálenost mezi sloupky) a získáte počet sloupků. V případě nepravidelných vzdáleností měřte každou vzdálenost zvlášť a spočítejte průměr.

4. Určení výšky sloupků

Změřte, jakou výšku sloupků budete pro váš plot požadovat. Měřte výšku sloupků od základu až po požadovanou úroveň plotu. Ujistěte se, že všechny sloupky mají stejnou výšku pro jednotný vzhled vašeho plotu.

5. Měření šířky sloupků

Změřte také šířku jednoho zděného sloupku. Použijte měřicí pásku a zaznamenejte přesnou šířku sloupku. Tato informace je důležitá pro správné připojení plotových panelů ke sloupkům.

6. Přidání brány nebo vrat do plotu

V případě, že plánujete přidat bránu nebo vrata do plotu, nezapomeňte změřit přesné rozměry pro tyto prvky.

7. Kontrola měření

Po provedení všech měření proveďte kontrolu, zda jsou všechna měření správná. Zkontrolujte své záznamy a ujistěte se, že jste zahrnuli veškeré požadované rozměry sloupků a dalších prvků plotu.

Konzultace s odborníkem

Pokud si nejste jisti správností svých měření nebo potřebujete poradit s výběrem vhodných zděných sloupků a materiálů, obraťte se na naše odborníky. Naši obchodní zástupci vám rádi poskytnou rady a pomohou vám při výběru správných rozměrů a typů sloupků.

Důkladné vyměření a pečlivé plánování jsou klíčové pro úspěšnou výstavbu plotu. Přesné měření vám umožní plánovat a nakupovat potřebné materiály s přesností a také minimalizovat zbytečné odpady. Dodržováním uvedených kroků a případně s asistencí odborníků dosáhnete profesionálního a spolehlivého výsledku, který vám bude sloužit dlouhá léta.

Hliníkové sloupky ROLUX – spolehlivé a snadné řešení

Pokud zvolíte hliníkové sloupky Rolux pro stavbu vašeho plotu, budete nadšeni z jejich spolehlivosti a snadné montáže. Tyto sloupky se jednoduše upevňují na tzv. platle s trubkou, které se přišroubují na podezdívku a sloupky se na trubku nasunou. Toto rychlé a efektivní řešení ušetří čas i práci při stavbě plotu.

Zajistěte pevnost a stabilitu brány a vrat

Pokud plánujete do plotu umístit branku nebo bránu, pamatujte na správné zabetonování sloupků. Sloupky pro bránu a vrata je nutné zabetonovat minimálně 60 cm pod úroveň terénu. Tato hloubka zajišťuje dostatečnou pevnost a stabilitu, zejména pokud bude brána nebo vrata otevírány a zavírány často.

Zabezpečení proti pronikání vody

Další důležitým krokem je zabezpečení sloupků Rolux proti pronikání vody do jejich komor. K tomu slouží různé druhy čepic, které utěsní sloupky a chrání je před vlhkostí. Pokud by do sloupků pronikla voda a následně by nezmizela během teplých měsíců, mohlo by dojít v zimním období k zamrznutí a roztržení sloupku. Proto doporučujeme pečlivě zkontrolovat, zda jsou sloupky řádně zakryté čepicemi a zabezpečené proti vodě.

Betonování sloupků a hladina betonu

V případě betonování sloupků je také důležité zajistit, aby hladina betonu uvnitř sloupku byla maximálně 20 cm pod úrovní terénu, nejlépe v úrovni terénu. Pokud se do sloupku dostane voda, doporučujeme vyvrtat v drážkách sloupku v úrovni terénu otvory pro odtok vody, čímž minimalizujete riziko kondenzace a zamrznutí.

Další možností je vyplnit celý sloupek až k vrcholu řidší betonovou směsí. Sloupek to zpevní a zabrání to vytváření kondenzace. Sloupek Rolux, pokud má být zabetonovaný, tak se betonuje bez krytek, aby beton zalil veškerou dostupnou plochu sloupku.

Pokud dodržíte výše uvedený postup, nemůže se k jeho povrchu dostat voda.

Co to znamená, pokud se dostává k sloupku voda?

Jestliže má možnost se k sloupku dostat voda je nedokonale zabetonovaný. V případě, že kolem sloupku je porézní beton, cihly nebo nějaký písek, vlivem vlhkosti se z těchto materiálů vylučuje tzv. květ, který podle složení betonu, písku, cihel může obsahovat uhličitan vápenatý nebo dusičnan draselný, který potom působí na hliník jako kyselina.

Pokud tedy nelze zabránit tomu, aby se k hliníku dostaly tyhle prvky, je třeba ošetřit plochu, která bude namáhána, nejlépe asfaltovým nebo hydroizolačním nátěrem.

Správná údržba zajistí dlouhou životnost

Celkově je správná údržba a zabezpečení sloupků klíčová pro dlouhou životnost vašeho plotu a udržení jeho estetického vzhledu. Pamatujte také na pravidelnou kontrolu a údržbu plotových panelů, aby váš plot vždy vypadal jako nový.

S hliníkovými sloupky ROLUX a důkladným dodržováním postupu výstavby a údržby máte zajištěn spolehlivý a odolný plot, který bude skvěle sloužit vaší domácnosti po mnoho let.

Máte nějaké dotazy nebo potřebujete poradit, neváhejte kontaktovat naše odborníky, kteří vám rádi pomohou s vaším projektem.

S plotem od naší firmy ROLUX máte jistotu, že váš plot bude nejen pevný a spolehlivý, ale také esteticky krásný a dlouhodobě odolný. Dejte na naši zkušenost a kvalitu a postavte si plot, na který budete moci být hrdí!

Kategorie

hliníkové ploty

hliníkové brány

Nahoru
Web Rolux žaluzie s.r.o. využívá pro svůj provoz pouze technické cookies. Rozumím