Jak seřídit a opravit žaluzie? | ROLUX

Jak seřídit a opravit žaluzie?

Publikováno 17. 4. 2023
image:Image blog/131_1.jpg

Jak postupovat při opravě žaluzií?

Jako první zjistěte, v čem je problém. Žaluzie se skládají z několika různých komponentů, takže když žaluzie přestane fungovat tak, jak má, nemusíte ji vyměňovat celou. Jednotlivé komponenty jsou dostupné a lze je objednat. Stačí vědět, který náhradní díl budete potřebovat, popřípadě ho vyfotit a poslat na náš email: reklamace@rolux.cz. Porovnávat můžete například se stejným typem žaluzie na jiném okně, kde vám žaluzie funguje správně. Oprava může být poněkud pracná, avšak finančně se vám to vyplatí.

Pokud se tedy rozhodnete pro opravu, vždy si všímejte, jak jednotlivé komponenty do sebe zapadají a jak fungují - bude se vám to při sestavování žaluzie hodit.

Přetržený řetízek

Jedním z nejčastějších problémů u žaluzií je přetržený řetízek. Pokud se vám něco takového stane, nezoufejte. Oprava je relativně snadná. Začněte tím, že si změříte délku stávajícího řetízku a žaluzii zdemontujete. Poté vyjměte z horního profilu boční krytku spolu s ozubeným kolečkem. Vytáhněte přetržený řetízek a navlečte nový řetízek na ozubené kolečko. Následně vše vraťte zpět do původního stavu a vyzkoušejte, zda všechno funguje správně.

Prasklé silonové vedení

Dalším častým problémem je prasklé silonové vedení. Pokud se s tímto problémem setkáte, nemusíte se bát, oprava je opět jednoduchá. Nejdříve žaluzii demontujte a položte ji na stůl nebo parapet. Pomocí řetízku si stáhněte lamely směrem k sobě, což vám usnadní práci. Následně uvolněte aretační kolíček z horní boční krytky a ze spodní části žaluzie vyvlečte silon. Nový silon ustřihněte na výšku žaluzie a přidejte cca 30 cm navíc. Nakonec navlečte fixační kolíček a za ním udělejte osmičkový uzel. Poté můžete začít silon navlékat směrem od spodu nahoru až do boční horní krytky, jako to bylo předtím. Žaluzii namontujte zpět na okno, spodní fixační kolíčky upevněte dole do zasklívací lišty a nahoře silon vypněte a zaaretujte horním kolíčkem. Přebytečný silon odstřihněte.

Tyto opravy zvládne doma každý šikovný kutil svépomocí. V jiných případech jako jsou přetržené textilní pásky, výměna poškozených lamel a podobně, doporučujeme poslat na opravu k výrobci. V případě, že je žaluzie hodně zničená a poškozená, bohužel nezbývá nic jiného než vyrobit novou.

Potřebujete si koupit součástky na opravu žaluzií nebo si s opravou nevíte rady? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím emailu reklamace@rolux.cz. Naši odborníci vám rádi pomohou.

Kategorie

žaluzie a rolety

Nahoru
Web Rolux žaluzie s.r.o. využívá pro svůj provoz pouze technické cookies. Rozumím